Skočit na obsah Jaroměř a Josefov

Město Jaroměř

Pevnost Josefov

Muzea

Turistické informace

Výlety do okolí


Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Hotel Zimní stadion Náchod
Cena od: 310 Kč os./noc
 
Víte že…

Víte, že , největší skalní most v Evropě? Ze zdejších kamenných vyhlídek je úchvatný rozhled na zalesněný kraj, posetý pískovcovými skalami.Do Afriky je to kousek

ŽirafyV ZOO ve Dvoře Králové nad Labem můžete vidět více než dva tisíce čtyři sta zvířat a to jak v pavilonech a výbězích, tak při Africkém safari, kdy návštěvníci projíždějí specielně upravenými safaribusy mezi volně vypuštěnými kopytníky a ptáky. Projížďka trvá 15 – 20 minut a je zahrnuta v ceně vstupného. Můžete jet i několikrát.

Kromě jedinečného zážitku při safari si nenechte ujít například tropický pavilon Ptačí svět, Vodní svět, galerii „Pravěk očima Zdeňka Buriana“, Ostrov lemurů kata, velkou průchozí ptačí voliéru, pavilony a výběhy šelem, primátů, slonů, hrošíků a nočních zvířat. Dá se zde strávit i celý den.

SloniVečerní safari si lze individuálně předem rezervovat, domluvit se přesně na dni a hodině. Pro skupiny, které tvoří minimálně pětadvacet osob, lze objednat i jiný termín a to v období od začátku června do konce září. Není také problém zajistit průvodce, který výklad povede v anglickém nebo německém jazyce, zoo si však účtuje zvláštní poplatek pěti set korun.

Vstupné pro letní sezónu:

Plné vstupné
150,-
Snížené vstupné 1) 95,-
Dětské vstupné (od 2 do 5 let) 40,-
Rodinné vstupné 2) 450,-
Skupinové vstupné 3) Sleva 10 %
Hosté hotelu Safari, Děti do 2 let, Nevidomí, Řidiči autobusu ZDARMA
Pes 4) 40,-
parkoviště zoo ZDARMA
  1. Snížené vstupné: Děti 6–15 let | studenti SŠ, VOŠ a VŠ v denním studiu do 26 let po předložení platné karty ISIC | Senioři starší 65 let | Držitelé průkazu ZTP nebo ZTP-P | Průvodce držitele karty ZTP-P.
  2. Rodinné vstupné: Nejvýše 2 dospělí a 2 děti.
  3. Skupinové vstupné: Nejméně od 15 platících osob.
  4. Pes. Pouze ovladatelný a na vodítku. Vstup se psem do některých pavilonů a voliér je omezen

Otevírací doba:

ZOO je otevřena celoročně

Jarní sezóna
duben 9-17 hod
Letní sezóna květen – září
9-18 hod.
Podzimní sezóna
říjen 9-17 hod.
Zimní sezóna
listopad - březen
9-16 hod.

Některé termíny otvírací doby se každý rok upravují v závislosti na počasí

Další praktické informace: Nechybí občerstvení a toalety. Všechny expozice a služby jsou přístupné bezbariérově (včetně nástupu do Safaribusu) s výjimkou Galerie, která je umístěna v prvním patře letohrádku ZOO. Do zahrady můžete přijít i se psem, pokud je na vodítku a dokážete jej zvládnout. Váš miláček smí do všech expozic i restaurací. Zapovězeny mu jsou pouze průchozí ptačí voliéry v pavilonu Ptačí svět. Zde by se setkání psa a ptáka bez jakékoli bariéry nemuselo obejít zcela bez problémů. V areálu jsou rozmístěna pítka pro návštěvníky vybavená i miskami pro psy. Zkrátka ZOO není nakloněna jen zvířatům, o které se stará. Více se dozvíte na telefonním čísle 499 311 330 nebo na emailu .

Tip: Víte, kde zoo v Dvoře Králové přesně leží? Podívejte se na mapu!