Skočit na obsah Jaroměř a Josefov

Město Jaroměř

Pevnost Josefov

Muzea

Turistické informace

Výlety do okolí


Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Hotel Zimní stadion Náchod
Cena od: 310 Kč os./noc
 
Víte že…

Víte, že vstupní branou do NP České Švýcarsko je malebná obec ? Můžete se odsud vydat na proslulou Pravčickou bránu, nebo si užít projížďku na loďkách mezi soutěskami řeky Kamenice.Mašinky na odpočinku

Železniční muzeumMilovníkům mašinek se bude jistě líbit železniční muzeum, které se nachází ve více než sto let staré výtopně parních lokomotiv. Ta je památkou sama o sobě. Mezi exponáty patří osm parních lokomotiv, nejstarší je z roku 1873. Své obdivovatele si jistě najde unikátní ozubnicová lokomotiva z roku 1901, která sloužila na trati Tanvald – Kořenov. Dále zde naleznete elektrickou akumulátorovou lokomotivu Ringhoffer z roku 1916, motorové lokomotivy, inspektorskou autodrezínu TATRA a další nákladní i osobní vozy. Exponáty jsou funkční, což je poměrně unikátní. A teď to nejlepší: můžete si do lokomotivy i vlézt, pozorovat vše velice zblízka a opatrně osahat.

Vlakem...

Otevírací doba

květen, červen, září (so,ne,svátky): 9:00 - 16:00
červenec a srpen (út - ne): 9:00 - 16:00

Po telefonické domluvě je možno navštívit muzeum i mimo uvedenou návštěvní dobu.

Rezervace prohlídky muzea
Pavel Černý     728 042 999    

Vstupné

základní 60,- Kč
zvýhodněné (děti od 6 do 15 let, studenti do 26 let, důchodci, ZTP) 40,- Kč
zvýhodněné (děti od 3 do 6 let) 20,- Kč
děti do 3 let zdarma
Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let) 160,- Kč
foto, video 20,- Kč
Minimální vstupné mimo návštěvní dobu 200,- Kč

Muzeum se nachází hned vedle hlavního vlakového nádraží v Jaroměři

LokomotivaPokud vám nestačí na lokomotivy a vlaky jen koukat, v jednom z nich se projeďte. V roce 2007 proběhnou ještě historické jízdy na trase „Hradec Králové – Hněvčeves – Smiřice – Jaroměř – Náchod Expres Primátor“ ve těchto dnech 4.8., 1.9., 6.10. a 4.11. Ceny jízdenek se mění podle délky trasy a platí se 20 Kč jako parní příplatek. Děti do šesti let mohou jezdit zdarma, děti do 15 let mají slevy. Je poskytována sleva pro rodiny. Místa si můžete rezervovat nejpozději tři dny předem. Příplatek za rezervaci jednoho místa je 20,- Kč. Zamluvit si lze i celé kupé, oddíl nebo dokonce vůz. Rezervovaná místa je nutné obsadit nejpozději 10 minut před plánovaným odjezdem, jinak rezervace zaniká bez nároku na vrácení peněz. Využít můžete emailové adresy: .