Skočit na obsah Jaroměř a Josefov

Město Jaroměř

Pevnost Josefov

Muzea

Turistické informace

Výlety do okolí


Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Hotel Zimní stadion Náchod
Cena od: 310 Kč os./noc
 
Víte že…

Víte, že díky expozici „Pravěk očima Zdeňka Buriana“ v ZOO Dvůr Králové se můžete přenést v čase? Více než osmdesát vystavených obrazů zachycuje prehistorická zvířata velmi realisticky.Muzeum vedle pevnosti nejen o pevnosti

VykopávkyKde jinde než v Josefově by mělo být vojenské muzeum? Otevřel jej Miroslav Frost, současný vedoucí muzea a sběratel předmětů z vojenské historie. Máte zde jedinečnou možnost doplnit si informace z josefovského podzemí. Exposice se věnuje pevnosti v letech 1780 – 1938.

To však není jediné lákadlo, které pro své návštěvníky muzeum uchystalo. Jeho rozsah je opravdu široký: historie československé armády od roku 1918 po současnost, předměty patřící československým vojákům bojujícím za druhé světové války v Anglii i v Dukelském průsmyku, uniformy našich i zahraničních vojsk. Třeba vás zaujmou osobní věci válečných hrdinů i vojáků, kteří byli perzekuováni komunisty. Najde zde dokumenty přibližující osud Lidic a Ležáků či parašutistů, kteří provedli atentát na Heydricha.

Muniční skladPřijdete si na své i v případě, zajímá-li vás válka v Koreji, ve Vietnamu či Perském zálivu. Můžete si prohlédnout ukázku bojiště z první světové války i kancelář rakousko-uherského důstojníka nebo stylizovanou barikádu připomínající Pražské povstání.

Hartova válkaMuzeum se nachází nedaleko vstupu do Josefovského podzemí, ale upozorňuje na něj jen nenápadná šipka. Na mapě, kterou si můžete vyzvednout v informačním centru, chybí úplně, ale najdete jej na malém orientačním plánku z letáku, který dostanete v Městském muzeu v Jaroměři ve Wenkeově domě nebo v Josefovské pevnosti. V muzeu platí zákaz fotografování i filmování.

Otevírací doba

Duben a říjen:
sobota a neděle: prohlídky: 9.00 - 16.00 hod.
úterý až pátek: pouze pro ohlášené zájezdy
poslední prohlídka v 14.30 hod.

Květen, červen, září:
úterý - neděle: 9.00 - 16.00 hod.
poslední prohlídka v 14.30 hod.

Červenec - srpen:
úterý - neděle: 9:00 - 17:00
Poslední prohlídka v 15:30

Vstupné

- děti, senioři, invalidé 40,- Kč
- dospělí 60,- Kč
- fotografování a filmování 40,-Kč