Skočit na obsah Jaroměř a Josefov

Město Jaroměř

Pevnost Josefov

Muzea

Turistické informace

Výlety do okolí


Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Hotel Zimní stadion Náchod
Cena od: 310 Kč os./noc
 
Víte že…

Víte, že nedaleko hradu Karlštejn najdete Muzeum voskových figurín, kde kromě Karla IV. a Rudolfa II. s alchymisty narazíte na Matku Terezu či dobrého vojáka Švejka? Expozice v přízemí představuje tradiční řemesla a středověké vězení.Kudy tam

Souměstí Jaroměř – Josefov je významným dopravním uzlem, neměli byste mít s dopravou ani nejmenší problémy a to jak při příjezdu, tak co se týče výletů do okolních městeček. nachází se v severovýchodních Čechách, severně od Hradce Králové.

Autem

Ve směru od Prahy se do města dostanete nejlépe po E67, která vede jako dálnice až do Hradce Králové a poté pokračuje dál na sever, přes Jaroměř na Vratislav. Na Hradec Králové zřejmě zamíříte i při cestě z jihu nebo východu, ve směru od severu pojedete nejspíš pře Trutnov.

Autobusem

Většina autobusů staví na zastávce Na Špici, která je blízko vlakového nádraží. Některé však míří i na autobusové nádraží, které je přímo v centru. Nemusíte se bát, že by vás autobus vyložil v bohem zapomenuté části souměstí.

Vlakem

Vlaky k Jaroměři přijíždějí od Trutnova, od Hradce Králové, blízkého krajského města, i od Dvora Králové nad Labem. Jezdí prakticky každou hodinu ve všední dny i o víkendech. Hlavní nádraží Českých drah je nedaleko centra, asi patnáct až dvacet minut chůze od jaroměřského náměstí – o něco blíže k centru je však zastávka Jaroměř, kde staví osobní vlaky ve směru na Dvůr Králové nad Labem.

Poznámka na okraj: Železnice byla v Jaroměři vystavěna v 19. století, když se začal rozvíjet průmysl i podnikání. Ve stanici Josefov-Jaroměř zastavil první vlak dne 27. října 1857 a již začátkem listopadu byla zahájena pravidelná doprava směrem z Pardubic. Pokud se zajímáte o historii železnice doporučuji Železniční muzeum.