Skočit na obsah Jaroměř a Josefov

Město Jaroměř

Pevnost Josefov

Muzea

Turistické informace

Výlety do okolí


Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Hotel Zimní stadion Náchod
Cena od: 310 Kč os./noc
 
Víte že…

Víte, že ukrývá Pravčickou bránu, největší skalní most v Evropě? Ze zdejších skalních vyhlídek je nádherný rozhled do kraje.Turistické trasy

Pokud jste se nabažili města samotného a toužíte po pohybu a přírodě, můžete vyrazit na výlet. Po červené se vydejte do Kuksu, vystavěném v barokním stylu. Půjdete přes Hořenice, Heřmanice, Brod a Slotov. Cesta je asi devět kilometrů dlouhá, nepříliš náročná. Začíná u nádraží Českých drah. Červená vede i na opačnou stranu, do Hradce Králové, velkého krajského města.

Jste-li zdatnější chodci, zkuste čtrnáct kilometrů dlouhou trasu po modré do Hořiček, přes Běluň, Krabčice, Chvalkovice. Vyjděte z rozcestí u krematoria.

Lákají-li vás nedaleké lázně Velichovky, vypravte se do nich po žluté. Po devíti a půl kilometru se dostanete ke svému cíli. Cestou minete bývalou dynamitku. Můžete odbočit do Rtyně v Podkrkonoší. Cesta začíná u vlakového nádraží.

Pokud se chcete vydat dál a netoužíte celou cestu absolvovat pěšky, využijte cyklobusů, které vozí i pěší turisty každý víkend od 12. května do 30. září. Vystoupit a nastoupit lze kdekoli na trase. Dostanete se tak i třeba do Krkonoš nebo Stolových hor v Polsku. Z Jaroměře se odjíždí ze zastávky Na Špici v 7:20, z autobusového nádraží v 7:25.

Turistické trasy
Mapové podklady © 2006, DPA s.r.o