Skočit na obsah Jaroměř a Josefov

Město Jaroměř

Pevnost Josefov

Muzea

Turistické informace

Výlety do okolí


Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Hotel Zimní stadion Náchod
Cena od: 310 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že nedaleko severočeského Úšteku stojí hrad Helfenburk? Ze středověké pevnosti, která svého času sloužila jako sladovna, zbyly do dnešních dnů ruiny. Nicméně ze zdejší mohutné věže je stále krásný výhled do kraje.Turistické trasy

Pokud jste se nabažili města samotného a toužíte po pohybu a přírodě, můžete vyrazit na výlet. Po červené se vydejte do Kuksu, vystavěném v barokním stylu. Půjdete přes Hořenice, Heřmanice, Brod a Slotov. Cesta je asi devět kilometrů dlouhá, nepříliš náročná. Začíná u nádraží Českých drah. Červená vede i na opačnou stranu, do Hradce Králové, velkého krajského města.

Jste-li zdatnější chodci, zkuste čtrnáct kilometrů dlouhou trasu po modré do Hořiček, přes Běluň, Krabčice, Chvalkovice. Vyjděte z rozcestí u krematoria.

Lákají-li vás nedaleké lázně Velichovky, vypravte se do nich po žluté. Po devíti a půl kilometru se dostanete ke svému cíli. Cestou minete bývalou dynamitku. Můžete odbočit do Rtyně v Podkrkonoší. Cesta začíná u vlakového nádraží.

Pokud se chcete vydat dál a netoužíte celou cestu absolvovat pěšky, využijte cyklobusů, které vozí i pěší turisty každý víkend od 12. května do 30. září. Vystoupit a nastoupit lze kdekoli na trase. Dostanete se tak i třeba do Krkonoš nebo Stolových hor v Polsku. Z Jaroměře se odjíždí ze zastávky Na Špici v 7:20, z autobusového nádraží v 7:25.

Turistické trasy
Mapové podklady © 2006, DPA s.r.o